Kviečiame susipažinti su galutiniu Nacionalinio susitarimo dėl miškų susitarimo dokumento projektu

Šių metų gegužės mėnesį Nacionalinio susitarimo dėl miškų proceso dalyviai dar kartą peržiūrėjo susitarimo dokumento projektą, teikė pastabas ir siūlymus siekdami atliepti bendrakūroje gimusius rezultatus. Projektas buvo papildytas atsižvelgiant į šias pastabas ir siūlymus. 

Projekto susitarimų dalyje yra susitarimų, kurie iš dalies ar pilnai dubliuojasi tarpusavyje. Buvo svarstoma, kaip būtų galima išvengti šio dubliavimosi siekiant, kad dokumentas būtų aiškus, be perteklinės informacijos, o susitarimų formuluotės kiek įmanoma konkretesnės ir nekartojančios viena kitos. Daugelio proceso dalyvių siūlymu nuspręsta išlaikyti bendrakūroje suformuluotus susitarimų tekstus, jų neapjungiant. Tokiu būdu siekiama parodyti besikartojančių susitarimų svarbą iš įvairių perspektyvų. 

Primename, kad susitarimo rengimas ir diskusijos dėl dokumento turinio vyko ilgiau nei metus 150 įvairaus formato renginiuose, o galutinį susitarimų tekstą formulavo 9 teminės grupės, iš kurių susitarti pavyko šešioms grupėms. Temose „Įvairialypių miško naudų suderinamumas ir ilgalaikis balansas“, „Geresnė biologinės įvairovės apsauga miškuose“ ir „Miškų teikiamos ekonominės naudos padidinimas“ nepavyko pasiekti sutarimų dėl ypatingai išsiskiriančių ir viena kitai prieštaraujančių atskirų interesų grupių pozicijų. Šios temos reikalauja politinės valios ir priimti konkrečius politinius sprendimus. Tad susitarimų paieškas šiose temose tęs politinių (parlamentinių) partijų deleguoti atstovai.

Kviečiame susipažinti su galutiniu Nacionalinio susitarimo dėl miškų susitarimo dokumento projektu, kuris teikiamas politinėms partijoms.