Parengtas Nacionalinio miškų susitarimo projektas

Metus trukęs Nacionalinio miškų susitarimo procesas baigiasi ir jau turime jo rezultatą – pasiektus susitarimus apibendrinantį pirminį šio dokumento projektą. Jį sudaro pamatinis tikslas, vizija ir susitarimai. Įtraukti tik tie susitarimai, kuriems pritarė visos proceso sektorinės (interesų) grupės. Su Nacionalinio miškų susitarimo projektu galite susipažinti čia

„Kiekvieno žmogaus dalyvavimas šiame procese ir asmeninis indėlis formuluojant ilgalaikes kryptis šalies miškų ateičiai yra labai svarbus, o bendrai Nacionalinis susitarimas dėl miškų – istorinis momentas miškų sektoriuje“, – sako aplinkos viceministras Danas Augutis.

Primename, kad siekiant išspręsti miškų sektoriui svarbius klausimus, Vyriausybė savo programoje numatė parengti ir pasirašančioms šalims pateikti nacionalinį susitarimą dėl miškų apsaugos ir naudojimo, kuriuo būtų susitarta dėl ilgalaikės subalansuotos miškų politikos krypčių. 

Aplinkos ministerija nuo 2021 m. kovo mėn. pradėjo organizuoti Nacionalinį susitarimą dėl miškų. Pasirinktas būdas – bendrakūra, leidžianti įtraukti į šį procesą didelį skaičių skirtingas pažiūras ir patirtį turinčių suinteresuotų asmenų, visuomenės grupių. 

Nacionalinio susitarimo dėl miškų rengime dalyvavo apie 40 skirtingų organizacijų ir beveik 400 dalyvių. Diskusijos dėl turinio vyko 150 įvairaus formato renginiuose, o galutinį susitarimų tekstą formavo devynios teminės grupės, iš kurių susitarti pavyko šešioms. 

Artimiausiu metu projektas bus pristatomas politinėms partijoms, o vėliau organizuojamas dokumento pasirašymas.